PECAROSI SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PECAROSI SRBIJE


 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupiNajnovije poruke

 

 GPS auto Navigacija

Ići dole 
+2
nebojsa
SHAD
6 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
SHAD
Admin
Admin
SHAD


Broj poruka : 1211
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 52
Lokacija : Uvek u blizini

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 19:25

U fazi sam kupovine pa me interesuju vaša iskustva o njima.
Znači svaka pomoć mi je dobro došla jer sam suzio izbor na 2-3, napišite mi po vašim iskustvima koje marke i tipovi su najbolji jer možda i grešim sa izborom.

Ovo je jedna koja je ušla u najuži izbor:

GPS navigacije BELING - 5 inča

G505 - LCD displej: 5" (13 cm), 480x272 pixels
4 Gb interna flash memorija je dovoljna za navigacioni software na srpskom jeziku sa glasovnim navođenjem na srpskom jeziku i detaljnim najnovijim mapama Srbije i cele Evrope (mape: kraj 2012) plus dodatne mape za navodjenje kamiona

*** integrisan FM Transmiter - slušajte muziku s navigacije na vašem radio prijemniku u kolima (ako nemate MP3 CD plejer)
micro SD slot: integrisan za micro SD kartice kapaciteta 2 - 16 Gb,
CPU: Media Tek MT3351
Operativni sistem: Window CE 6.0 os
RAM Memorija: 128MB RAM
* sadržaj pakovanja *
GPS navigator, USB kabl, punjač preko cigaret upaljača u automobilu, vakum držač u automobilu
***** Garancija: 2 godine (osim za integrisanu bateriju za koju je garancija 6 meseci, a čiji je prosečni vek trajanja uz pravilno korišćenje preko 2 godine).

Kupac dobija fiskalni račun ili PDV račun za firmu.

za GPS navigacije Beling posedujemo Potvrdu o usaglašenosti br. 34540-331/12-3 koju izdaje RATEL i koja je obavezna za GPS navigacije koje se prodaju na srpsko tržištu



Dajte mi komentar ko ima iskustva HITNO
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 20:43

Reci budzet, pa ce ti nadjem(o) nesto!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 20:47

Odlicna tema Shede..i ja razmisljam vec duze o necemu slicnom, ali nikako se ne snalazim u tim prednostima i manama..ja jedino znam da navigacija treba da ima veci ekran i po mogucstvu da bude na srpskom...
Nazad na vrh Ići dole
kole
Admin
Admin
kole


Broj poruka : 1987
Datum upisa : 03.03.2013
Godina : 58
Lokacija : Italija - Leno

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 20:57

Druze, ja sam imao jedno 4-5 vrsta (radi posla) i mogu ti samo reci da je N°1 TOM-TOM
Nazad na vrh Ići dole
https://pecarosisrbijekole.serbianforum.info
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 20:59

Uglavnom su sve na srpskom, bitno je da imaju celu Evropu, jer se meni desilo da sam kupio, lepo platio, a nema Grcku i Austriju... A ja je upravo zbog toga kupio, i to dan pred put! Pa je onda bilo, trci, menjaj...
Elem, budzet je jako bitan, ali i za "male" pare, moze da se pazari dobra stvar!
Moja prva je bila Garminova, prodavac me je Bog zna kako ubedjivao da nema bolje, lepo sam je i platio (+- 300 eur), a ispostavilo se da me ova druga (Prestigio), koja je upola jevtinija sluzi neuporedivo bolje, i da je neuporedivo laksa za rad!
Sve one mogu da se update-ju, tako da nemojte da se zalecete i pecate na pricu "najnovije mape"...
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 21:39

Dobro, a ovo sto moze i MP3 da se prikljuci, pretpostavljam onda da moze i USB, pa da se muzika slusa, mozda ima neka i za video?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 21:51

Na te dodatke ne treba racunati, ipak je osnovna namena navigacija!
Garmin je imao opciju BT za telefon, ali je to ocajno funkcionisalo... Verujem da i ti MP3 i USB dodaci nisu Bog zna sta?!
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:28

Ima Mirko,svašta nešto se može prikačiti na tu spravicu.Ako uzimaš da bi i klince zabavio,obavezno sa većim displejom!Inače sve te spravice se mogu otključati i u njih ubaciti više različitih navigacionih aplikacija i u principu rade korektno.Što se tiče mapa i njihove "svežine",to radi na sledeći način:proizvođač ih osvežava uglavnom tri ili četiri puta godišnje,pa uz oznaku godine izdanja ide i kvartal (Q..)sa brojem,po tome možeš videti koje je izdanje!Toplo preporučujem i tablete ili note-book sa GPS-om,u koji može da se učita neki od programa i rade sasvim ok!
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:33

Tipa Ipad, ubaci se Igo navigacija, i nema glava da te boli!
Ipad-ova ima raznih cena, Igo navigacija je, regularno da se kupi preko App Store-a nekoh 80-ak $...
A moze da se ubaci i "na foru", onda kosta 25-30 eur.
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:36

A,možda i besplatna?!Ako je dobar sa mnom... andjelak
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:39

I-go?
Na Ipad?
Nisam siguran...
Osim ako znas da uradis jail-break?!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:44

zacaha ::
Ima Mirko,svašta nešto se može prikačiti na tu spravicu.Ako uzimaš da bi i klince zabavio,obavezno sa većim displejom!Inače sve te spravice se mogu otključati i u njih ubaciti više različitih navigacionih aplikacija i u principu rade korektno.Što se tiče mapa i njihove "svežine",to radi na sledeći način:proizvođač ih osvežava uglavnom tri ili četiri puta godišnje,pa uz oznaku godine izdanja ide i kvartal (Q..)sa brojem,po tome možeš videti koje je izdanje!Toplo preporučujem i tablete ili note-book sa GPS-om,u koji može da se učita neki od programa i rade sasvim ok!
hvala Zacho.
Upravo to, da bude zabava i za klince... Razmisljao sam da im kupim portabl, pa da gledaju DVD-eve dok se beskonacno vozim po srbiji i Grckoj, pa sma negde cuo da moze i navigacija i USB sa crtacima...Sada od tebe cujem i preporuku za tablet..
Sve mi to zvuci ok.
Ima mnogo navigacija, Nebojsa vidis ima lepa iskustva sa Prestigio, a imas li neku konkretnu prporuku?
a za tablet?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:51

Aplle Ipad, neuporedivo najbolji, ali dosta komplikovan za koriscenje (ubacivanje filmova i sl), ali kad se savlada, ide to... Kad sam ja uspeo, onda moze svako!
Samsungov najnoviji (ima ga u Vipu), Galaxy Tab 2, takodje odlican! Lak za koriscenje i ubacivanje svega i svacega...
Asus Transformer Tab, nista losiji, samo sto ima i klik-klak tastaturu...
Izbor je ogroman, pitanje je budzeta i afiniteta!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 22:55

Bas tako, pitanje budzeta.
A koju Prestigio navigaciju ti imas?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:02

GeoVision 4500.
Sad videh na Com Trade-u da ih vise nema u prodaji, a da su "jaci" modeli jevtiniji nego sto sam ja platio moju...
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:03

A,jebli neko odgovorio Shadu?Off-isti!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:10

Izvini ako si primetio..upravo o tome polemisemo..o navigacijama i iskustvima..ja ih na zalost nemam pa ne mogu pomoci u savetima, ali pitanjima i strucnim odgovorima onih ko je poseduje, svakako doprinosim temi..ili ti to ne primecujes...
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:12

Pa ne baš...
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:14

Mislim da smo kroz nase dopisivanje u mnogome vec pomogli...

Elem, jako je tesko nesto reci "napamet", a da nisi koristio taj uredjaj?! Mnogo je tu cinilaca: Da li ima stvarno SVE zemlje Evrope, ili po neka nedostaje? A ako nedostaje, obicno je to ono sto nama treba... Bosna, ili Makedonija, ili Grcka, ili Austrija, ili Madjarka...
Dalje, kakav joj je sistem stelovanja, postavljanja rute? Koliko mogucnosti, kakvih mogucnosti?
Recimo, na garminu sam imao problem, jer je on UVEK vodio svojim zamisljenim rutama, bez obzira dal' ukucao najbrzu rutu, ili najkracu rutu... On je terao po svome!
Dalje, ekran?
Da li deli sliku na pola kad ti prosledjuje info o skretanju sa auto puta, ili na velikim raskrsnicama? Da li ima prikaz putokaza kao na auto putu? Da li ima 3D prikaz? Da li ima...
Da li ti pokazuje rutu celim putem, ili tek kad udjes u izabranu zemlju? I jos ko zna koliko "da li"?
E to saznas tek kad je uzmes i koristis i kod nas i preko!

Ili pozoves prodavca, i udavis ga pitanjima i podpitanjima...
Nazad na vrh Ići dole
SHAD
Admin
Admin
SHAD


Broj poruka : 1211
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 52
Lokacija : Uvek u blizini

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:14

Kole za TOM TOM navigaciju su mi mnogi rekli da ne može Igo da se uradi i da je jako loša za Adria rute.

Mirko ova navigacija što sam napisao specifikacije ima ekran od 5 inča (13 cm dijagonala), integrisanu memoriju od 4 gige + možeš u nju ubaciti i memorijsku od max 16 giga što je i više nego potrebno,
MP3 radi kao transmiter a podržava i DViX, AVI, JPMG....... i ostale formate, znači za zabavu klincima može da stane mnogo filmova, nema priključak za klasičan USB ima za mini USB a to je zbog punjenja i povezivanja na komp.
Procesor radi na 500MHz znači sasvim brz, ima 128 Mb RAM memorije, ubačen IGO PRIMO, glasovno na Srpskom i ubačene mape cele Evrope, Rusije i Srbije od 2 proizvođača.

Cena 6 999 din i 2 godine garancije.

Dali se isplati jer budžet namenjen za navigaciju je taman toliki oko 65 - 70- evra.

Ima još jedna sa sličnim (gotovo identičnim) karakteristikama mislim da je nešto kao BEAR samo je ekran 4,3 inča, oko 11 cm.
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:17

Isplati se!Možda možeš kupiti veći ekran,bez softvera i bez garancije...
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:22

da, to su stvarcice koje su interesantne..e sada, na ovo treba da dodje upravo Nebojsin gornji post..sa pitanjem Da li i kako radi..ja tu nemam nikakvog iskustva..do sada me je glava vodila svuda pa mi nije bio potrebamn...
Nemam neku potrebu ni za dalje..ali rekoh , ako mogu dve muve odjednom da su ubiju, onda sto da ne.
Oni mali dvd portabli mogu da se nadju sada do 100 -150 eura, pa sam mislio da uzmem i neki spliter, jer ih je dvoje, pa + slusalice..pa mi je to bila kao dobra opcija..medjutim neko mi je spomenuo da moze i na navigaciji da se gledaju crtaci, a uz to i da sluzi svrsi...
Kod tvoje navigacije mi smeta velicina ekrana..slab sam u oci..pa mi treba nesto glomaznije...
Nazad na vrh Ići dole
kole
Admin
Admin
kole


Broj poruka : 1987
Datum upisa : 03.03.2013
Godina : 58
Lokacija : Italija - Leno

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:22

SHAD ::
Kole za TOM TOM navigaciju su mi mnogi rekli da ne može Igo da se uradi i da je jako loša za Adria rute.

Mirko ova navigacija što sam napisao specifikacije ima ekran od 5 inča (13 cm dijagonala), integrisanu memoriju od 4 gige + možeš u nju ubaciti i memorijsku od max 16 giga što je i više nego potrebno,
MP3 radi kao transmiter a podržava i DViX, AVI, JPMG....... i ostale formate, znači za zabavu klincima može da stane mnogo filmova, nema priključak za klasičan USB ima za mini USB a to je zbog punjenja i povezivanja na komp.
Procesor radi na 500MHz znači sasvim brz, ima 128 Mb RAM memorije, ubačen IGO PRIMO, glasovno na Srpskom i ubačene mape cele Evrope, Rusije i Srbije od 2 proizvođača.

Cena 6 999 din i 2 godine garancije.

Dali se isplati jer budžet namenjen za navigaciju je taman toliki oko 65 - 70- evra.

Ima još jedna sa sličnim (gotovo identičnim) karakteristikama mislim da je nešto kao BEAR samo je ekran 4,3 inča, oko 11 cm.


Neznam druze koje sisteme ima kod nas, za to sam siroma ali znam da sa TOM-TOM-om nisam imao nigde problema, naravno u zapadnim zemljama...Italija, Francuska, Svajcarska, Nemacka, Holandija...itd... green
Nazad na vrh Ići dole
https://pecarosisrbijekole.serbianforum.info
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:22

zacaha ::
Isplati se!Možda možeš kupiti veći ekran,bez softvera i bez garancije...
Kako, kako? pojasni?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1Sre 13 Mar 2013, 23:28

Na bilo kom monitoru od 5 inca, nista necete moci da gledate!
Ni vi ni deca...
Mnogo je to malo za konstantno gledanje bilo cega!
Navigacija ok, jer su linearni prikazi u pitanju, crtaci, filmovi i sl NE!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





GPS auto Navigacija Empty
PočaljiNaslov: Re: GPS auto Navigacija   GPS auto Navigacija Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
GPS auto Navigacija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PECAROSI SRBIJE :: GRUVANJE :: SVE I SVASTA-
Skoči na: