PECAROSI SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PECAROSI SRBIJE


 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupiNajnovije poruke

 

 Sta ste danas radili?

Ići dole 
+7
Dr. Mirko
pista
fishbone
max
nebojsa
kole
Vladan
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
fishbone

fishbone


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2015
Godina : 59
Lokacija : novi sad

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sub 10 Okt 2015, 18:28

Dopremio sam ih u rucnom frizideru, lepo ih tamo zamrznuo i spakovao u frizider, stigle bez problema.
Nema potrebe za ciscenjem, naravno da sam ih prvo ocistio na licu mesta :batine:pa sam ih dobro izlupao o kamen da omeksaju, a sto se spremanja tice to sam vec savladao  green
[You must be registered and logged in to see this image.]
Uz malo priloga bilo je bas do kindera smiley
[You must be registered and logged in to see this image.]
Zalutale su tu i tri Orade, tek toliko da nebude jednolicna ishrana i naravno lepo rashladjeno belo vino!
Sto se tehike sa vaser kuglom i fileticem tice (za lov Iglice) prica je sledeca.
Danima sam pokusavao da ih udvatim ali samo sam imao sporadicne ulove i to malih primeraka dok mi jedan lokalac nije pojasnio neke stvari.
Vaser kugla ide na osnovni najlon (ja sam koristio 0,24), ja sam spajao pomocu kopce radi lakse montaze i demontaze svaki put. Predvez duzine 1-1,5m (koristio sam 0,20) takodje pomocu kopce spajam sa vaser kuglom. Udica je velicine 10 ili 12 (mada mislim da slobodno moze i 8) moze sa duzim vratom ali nemora (sa duzim vratom je lakse rukovati prilikom skidanja ribe) ali je pozeljno da bude "circle" ili kruznog oblika. Ja sam koristio neke Mustadove crne iz preistorijskih zaliha (dok je Mustad proizvodio kod kuce), kratkog vrata velicine 10 i desavalo se da proguta tako da je moram na licu mesta priklati da bih izvadio udicu.
Filetic je od sardele (10-12cm) najbolji ali i mali Cipal dobro posluzi, sece se dimenzija otprilike 5-7 mm (moze i ceo santimetar) duzine 15-25 mm. Probada se dva puta udicom kroz kozu da sto lepse stoji i da moze malo da "landara".
Zabacaji su koliko god mozete da dobacite (ja sam punio vaserku maksimalno 2/3 zapremine) i motanje pooooolako, tako da vaserka nepravi talase.
Udarac se manifestovao na vise nacina, osetim samo teret na udici, vidim gde je iza vaserke pljusnulo (pokupila filetic) ili cak lepo cimne stap.
Kontra nije obavezna ali sam ja zbog varalicarskog refleksa opaljivao kontre da je Grk na kraju plakao od smeha  oops
Posle trece sam namerno popustio dril da bih uzivao u borbi, jer je za svoju velicinu i tezinu izuzetno borbena i skroz luda riba.
a sad odoh da utamanim poslednji komad iz "morskih" zaliha pusi
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sub 10 Okt 2015, 19:55

Bravo, bravo!
I Hvala na pojasnjenju.
Sardele si kupovao sveze ili si sa zamrznutim pecao?
Nazad na vrh Ići dole
fishbone

fishbone


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2015
Godina : 59
Lokacija : novi sad

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sub 10 Okt 2015, 20:13

Sveze, ali nisam kupovao, mada ih ima u ribarnici (5-6 eura kilogram), vec sam ljubazno zamolio (iskukao) kod lokalnih ribara kada ciste mreze.
Oni to bacaju mackama koje nestrpljivo cekaju na doku, pokusao sam cak i da se otimam sa njima (mackama) ali su bile brze i vestije pa su se lokalni ribari sazalili na mene  mukica
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sub 10 Okt 2015, 22:03

Lep rostilj,nema sta uredio si svoj zivot.
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Ned 11 Okt 2015, 01:20

U,brate !Ide voda na usta!Prijatno Vam bilo!Vladaš materijom Zoki! ebas
Možda bi bombarda i Raglou,činili posao na tom terenu?!Manje prska,a može se zabaciti u božju mater!
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Ned 11 Okt 2015, 09:27

Vlada, vlada...
Mada, cini mi se da su orade malo prepecene?
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Ned 11 Okt 2015, 11:28

fishbone ::
Sveze, ali nisam kupovao, mada ih ima u ribarnici (5-6 eura kilogram), vec sam ljubazno zamolio (iskukao) kod lokalnih ribara kada ciste mreze.
Oni to bacaju mackama koje nestrpljivo cekaju na doku, pokusao sam cak i da se otimam sa njima (mackama) ali su bile brze i vestije pa su se lokalni ribari sazalili na mene  mukica
E sada, imam jos po koje pitanje. Mesto, tj teren na kom si pecao, luka, plaza, stene...?
Nazad na vrh Ići dole
fishbone

fishbone


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2015
Godina : 59
Lokacija : novi sad

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Ned 11 Okt 2015, 13:26

Rostilj nije moj, nego je u dvoristu objekta gde sam letovao, ali svi gosti mogu da ga koriste.
Sto se uredjivanja zivota tice ... sin je sada odrastao, svoj covek i zena i ja ponovo mozemo da se posvetimo sebi i malim zivotnim radostima.
Trudim se da savladam materiju pripreme hrane (kotlic, rostilj i sl.) Probao sam sa bombardom i Ragouom i jako mrsavo, neki su bugari pored mene pecali na plivajucu bombardu i crvice i hvatali su lepo iglice (Grci je zovu Zargan) ali samo sitne.
Orade nisu bile prepecene nego im je, nazalost, koza ostala na zici jer nema mogucnost da se zica digne pa je i pored obilnog mazanja mesavinom maslinovog ulja i limunovog soka (za tu svrhu sam koristio grancicu svezeg Ruzmarina) doslo do lepljenja koze i Orade su ostale "gole".
Mesto, to jest mesta na kome sam ih pecao - prvo sam to radio u luci koja je lukobranom odvojena od otvorenog mora i voda je mutnija nego napolju (na otvorenom moru), rezultat: retko i sitno.
Zatim sam probao kod svetionika na ulazu u staru luku, kamen uz obalu koji je sve redji prema dubini i prelazi na cist pesak, rezultat malo bolji nego u luci ali i dalje retko mada malo krupnije.
Na kraju sam snimio lokalca (koji mi je i dao korisne savete) da peca sa malog drvenog pristana na kraju gradske plaze gde je porast dubine postepen i kamenit (ali ne krupan kamen) u priobalju da bi vec posle par metara postalo skroz pescano dno sa manjim ili vecim poljima Posidonije (morska trava) da bi na nekih 30-35 metara pocelo pojas Posidonije kome nisam video kraja. Desno od tog mesta je pescani plato koji je sa dubine od 6-7 metara polako postajao stenovit i sve plici dok ne izroni hrid iz vode u duzini nekih stotinak metara koja se pruza ukoso od obale. Najvise akcije je bilo na cistom pesku uz ivicu beskrajnog polja Posidonije, tu su i udarali najkrupniji komadi, a sto blize obali redji udarci i sitniji komadi.
Ove godine sam nosio neki stari teleskop 2,7 i sa njim sam imao solidne izbacaje, ali za sledeci put mislim poneti bolonjez (ja imam 5metarski, mada mislim da bi lepo posluzio 4metarski). sa njim cu imati dalje izbacaje a i uzitak u zamaranju ce zasigurno biti veci.
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Pon 12 Okt 2015, 09:31

Bravo i hvala na detaljnim objasnjenjima!
Nazad na vrh Ići dole
Vladan
Senior
Senior
Vladan


Broj poruka : 1614
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : Bgd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Pon 12 Okt 2015, 10:07

Lepo je saznati nesto novo.
Bravo!
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Uto 13 Okt 2015, 21:49

Ja sam se danas malo ponovio!

Dugo cekana Skoda Superb je stigla!!!
talas
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Uto 13 Okt 2015, 21:55

Opaaa,neka je sa srecom i neka te dobro sluzi!
Ima li neka fotka?
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Uto 13 Okt 2015, 22:44

Srecna nova bebica,u u zdravlju da je hasniras!
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Uto 13 Okt 2015, 22:49

Neeego,jel moze 230 km/h? Ili nisi imao ball's za to?  sisooo
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Uto 13 Okt 2015, 22:55

Otisao u auto da ga cuva nocas,jos nije ugradio alarm. green
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 08:51

Nebojsa, sto bi rekli stari..u zdravlju da ga nosis!
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 10:47

Hvala, hvala...
Alarm ugradjen, auto isproban (237 je bio target, cisto da se zna!), sve je kako pise u katalogu, a utisak je daleko, daleko pozitivniji nego sto sam ocekivao!!! Ozbiljnu su limuzinu napravili...

Od slika imam samo ovu! 
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 13:14

A,to li je ... Nema corbe! Jel moz da stignes do pumpe,ili da donesemo kanisterce?
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 13:15

Salim se,druze,samo nek je dosao i nek je srecan,jos jednom!
Nazad na vrh Ići dole
ivan.r
Senior
Senior
ivan.r


Broj poruka : 1470
Datum upisa : 05.03.2013
Godina : 50
Lokacija : Novi Beograd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 13:38

Sa srecom i puno km da napravis sa njim. ebas

pivce
Nazad na vrh Ići dole
Vladan
Senior
Senior
Vladan


Broj poruka : 1614
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : Bgd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 14:42

Jbt,kakva koincidencija,i ja razmisljam o ovom autu.
Ali zeni se ne svidja :(
Hoce Insigniju...

U zdravlju da je nosis!
Nazad na vrh Ići dole
fishbone

fishbone


Broj poruka : 34
Datum upisa : 09.06.2015
Godina : 59
Lokacija : novi sad

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 15:03

Pridruzujem se cestitkama i lepim zeljama!
Nazad na vrh Ići dole
kole
Admin
Admin
kole


Broj poruka : 1987
Datum upisa : 03.03.2013
Godina : 58
Lokacija : Italija - Leno

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 18:11

Neka te dugo sluzi i pola miliona km sa njom pros'o druze...
Nazad na vrh Ići dole
https://pecarosisrbijekole.serbianforum.info
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Sre 14 Okt 2015, 19:14

Fala jos jedared!!!
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1Ned 08 Nov 2015, 10:53

Juce iskoristih dan bez obaveza da provedem neko vreme na Karasu bacajuci varalicu. Maglovito,nazalost bez sunca,bez ulova ali dan u prirodi pored vode nema alternativu.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta ste danas radili? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas radili?   Sta ste danas radili? - Page 3 Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta ste danas radili?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 24Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Sta ste danas radili?
» Sta ste danas radili?
» Sta ste danas radili?
» Sta ste danas radili?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PECAROSI SRBIJE :: GRUVANJE :: SVE I SVASTA-
Skoči na: