PECAROSI SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PECAROSI SRBIJE


 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupiNajnovije poruke

 

 Kafance kod Tose...

Ići dole 
+9
Doca
ivan.r
corahil
pista
feederko
Vladan
Meda
kole
SHAD
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći
AutorPoruka
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 08:34

Kao sto rekoh, produzeni vikend provedoh u Ivanjici..stigla drva za zimu, pa ih valja iscepati, ubaciti pod supu i sloziti na kraju...
Pocelo je radno, cepanje sve u 16..
negde na polovini cepanja...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 08:37

Kako je vreme odmicalo, tako su se i drva za cepanje smanjivala...

[You must be registered and logged in to see this image.]

a kolicina ubacenih drva pod supu se polako povecavala...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 08:41

na kraju je to izgledalo ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]


i ovako...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 08:44

Naravno, sve je proteklo u najboljem redu, osim sto su nam ledja popucala..
I na kraju, da se ne brinete i da znate da prolece brzo dolazi...
Stado je na okupu u basti iznad kuce...i nema promasaja

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 09:42

Hmmm,prvo nisam se  slozio,jer nisam cepanica,vec saglasio,drugo,taj nacin ubacivanja fotki znatno usporava i gusi meoriju skripte na kojoj "pociva" ovaj forum. Opisan je vise puta nacin za upload fotografija,pa slobodno procitajte.pusi
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 09:58

Kao prvo, ta floskula oko slaganja ili slozenja..ti ne pije vodu...vec je na dosta tema i foruma po internertu detaljno opisano, da ta floskula ne pije vodu, osim sto je simpaticna, pa slobodno procitaj... pusi
I drugo..dobro, necu vise ubacivati fotografije... Eeeew  mukica
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 11:43

Ja gramatiku mogu objasniti u jednom postu i to ovde, da ne trazis po netu, kao i ti sto mozes meni objasniti najkraci i najjednostavniji postupak postavljanja slika..da ja ne trazim po netu...
a s obzirom da je ovde poslednjih 6 meseci postavljeno ukupno 13 fotografija, ne racunajuci Max-ove..smatram da bi onda mnogi sa tvojim preciznim uputstvom poceli da kace fotografije, i time malo obojimo ovaj nas forum  green
Nazad na vrh Ići dole
Vladan
Senior
Senior
Vladan


Broj poruka : 1614
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : Bgd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 12:07

@Mirko
"Pocelo je radno, cepanje sve u 16.."


Kasno je 16,mrak pada vec u 18.30.
Nesto si mi se ugojio ili je to zbog pogresnog uplaoda?
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 13:34

Kao prvo, cepanje je i pocelo u petak oko 18 h, a zavrseno je u nedelju ujutro!
I sunce zalazi tek u 18:30, i tada nije mrak, mrak je kasnije...
A to na slici nisam ja vec moj brat!
Tebi izgleda treba pregled kod oftalolmoga?

I ti si postao ko ovaj Zaca..gundjalo..to valjda ne ide sa godinama..nego ste rano  osedeli !
Umesto da pohvalite trud, ako nista ono barem izvestaj.. Obojca ste se uhvatili pogresno..onaj za gramatiku, a ti za vreme.. I pogresili!
Gledajte svet malo lepsim pogledom, nemojte gundjati i traziti greske..osedeli ste pa ne vidite dobro..i nadasve gresite...
I dokle da Vas ispravljam vise??!??
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 14:29

Ju, ju, ju...
Pa zasto svadja medju drugarima?

Mirko, svaka cast na obavljenom poslu, vidi se da ti cepanje drva nije strano, naprotiv!
Svako drvo isto, kao da si ih sublerom obelezavao...


One ovcice iznad dvorista lepo da hranite, da ih ne izlazete stresu, da ih istrcavate s vremena na vreme, kako bi im potomci bili zdravi i misicavi, a ne neki mali i debeli!

Floskula "slazu se drva, cepanice, cigle i tome sl., a ljudi se usaglasavaju" prvi put je jos "onomad" napisana prsticima mojim, jos na "onom" forumu, tako da nema razloga da se oko iste glozite!!!


Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 14:30

Jbte, Mirko, ko je tebe tako najedio?
da nisam kojim slucajem ja?
Gde te i pozvah jutros... Eeeew
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 14:39

Kako postaviti slike na forum, a da ne zauzimaju previse memorije?

Po meni, najbolji (ne znam dal' i najlaksi) nacin je preko Photobucket-a, mozda zbog toga sto jedino tako  ja znam?!
Elem:
Udjes na Photobucket, registrujes se svojom mail adresom i psswordom, i kad sve to uradis, otvori ti se stranica na kojoj u gornjem delu imas ikonicu Uploud. kad kliknes na nju, otvara ti se prozor Drag 'n Drop photos & videos here or Choose photos & videos. Kad klikves na ovo drugo (prvo ne koristim jer ne znam sta znaci), otvori ti prozor da izaberes sliku iz tvok compa, istu obelezis i uradis Uploud. Ista ce ti se pojaviti u Library (gore levo na naslovnoj strani Photobucketa), i kad je otvoris, sa desne strane ce ti se otvoriti 4 prozorcica Share Links... bitan je cetvrti odozgo, IMG, na koji kliknes (na ono sto je u kockici), automatski si uradio Copy tog linka, i samo u tekstu koji kucas na forumu pritisnes/uradis Paste, i eto je slika na forumu, a ne zauzima previse memorije...

Koliko je sad sve ovo tebi jasno, ne znam, al' probaj, uopste nije komplikovano...
Kad sam ja to savladao, verujem da moze svako?!

Za sva dodatna pitanja i eventualne konsultacije, stojim ti na raspolaganju!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 15:28

Ju, ju, ju....pu, pu, pu. Ma kakva svadja bre! Nemoj neko krivo da shavti. Ja sam se malkic nasalio sa drugarima. Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio, nije bila namera!
Zaista, krajnje saljiv ton ima svaki post!


Nebojsa
Ovcice pasu i uzivaju u pravom raju. Visina je oko 1000 mnv, sto je idealna visina, ako za ovce, tako i za kvalitet trave, kako u salinitetu, tako i u raznovrsnosti iste. Kondicija ima je dobra, sa velikom paznjom se uzgajaju i neguju. Bez brige!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 15:30

nebojsa ::
Jbte, Mirko, ko je tebe tako najedio?
da nisam kojim slucajem ja?
Gde te i pozvah jutros... Eeeew
Eeeew
Nazad na vrh Ići dole
ivan.r
Senior
Senior
ivan.r


Broj poruka : 1470
Datum upisa : 05.03.2013
Godina : 50
Lokacija : Novi Beograd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 18:56

Au,sta sve propustih ali morao sam danas biti na pecanju i usaglasiti preko deset riba.

Generacijo svaka cast za obavljen posao i samo bih dodao,mada mozda i nije ali meni se cini da su na slici u trecem postu na ovoj strani cepke malo ukrivo slozene.  pivce
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 19:51

@Mirko

U j%%#$@$##$I Sunce zarko koja gomila cepanica,sad mi je pomalo drago sto si me odbio  green siguran sam da ne bi izdrzao toliki posao a vama dvojici svaka cast   ave
A ovcice su divne "brate Djuro"  ebas  jesu li sve nase?
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:20

od onog stada 2 su nase!  a od njih bude 2-3 jaganjaca godisnje..razliku po potrebi dokupimo iz istog stada. Uglavnom dokupimo jer tako stado uvecavamo, svake godine. Komsinica ima 30 ak ovaca, i njene ovce pasu u nasem imanju, koje je jedino na tom brdu ogradjeno. Za to, ona nama cuva nase jage, a njen sin, nam po potrebi zakolje i uredi i spremi za razanj. Dogovor sa bratom je od prosle godine da ne koljemo nasa jagnjad, vec da stado uvecamo na komada 6. Tako da 6 jaganjaca godisnje vrse posao.

A sto se drva tice, nije to mnogo, oko 6 metara kubnih. Da si ti posao, uzivao bi, ne bi ti mi dali da radis, vec bi malo setao po planini i doneo nam od komsija malo domaceg mleka, kiselog mleka, sira, kajmaka, vruce pogace. Ujutro bi isli na domaci vruc kacamak sa sirom i kajmakom, preko dana rakijica, i lozio bi vatru pored zemljanog lonca u kom smo kuvali odlicnu krompir corbu...
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:21

ivan.r ::
Au,sta sve propustih ali morao sam danas biti na pecanju i usaglasiti preko deset riba.

Generacijo svaka cast za obavljen posao i samo bih dodao,mada mozda i nije ali meni se cini da su na slici u trecem postu na ovoj strani cepke malo ukrivo slozene.  pivce
BRAVO GENERACIJO!
I jesu malo su nakrivo  singing
Nazad na vrh Ići dole
ivan.r
Senior
Senior
ivan.r


Broj poruka : 1470
Datum upisa : 05.03.2013
Godina : 50
Lokacija : Novi Beograd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:28

Dr. Mirko ::
 
Vec bi malo setao po planini i doneo nam od komsija malo domaceg mleka, kiselog mleka, sira, kajmaka, vruce pogace. Ujutro bi isli na domaci vruc kacamak sa sirom i kajmakom, preko dana rakijica, i lozio bi vatru pored zemljanog lonca u kom smo kuvali odlicnu krompir corbu...


zabrinut 
vruca pogaca,sir,kajmak ........... placko
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:40

Ajde, ajde ne placi generacijo. Za svakoga od Vas poziv postoji! Odreknite se malo interneta, malo gledanja TV-a, gubljenja vremena..i eto prostora za neki vikend na selu!
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:49

Dr. Mirko ::
Ajde, ajde ne placi generacijo. Za svakoga od Vas poziv postoji! Odreknite se malo interneta, malo gledanja TV-a, gubljenja vremena..i eto prostora za neki vikend na selu!

Mudro zboris!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:57

Ja ja   green
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 21:28

Dr. Mirko ::
... Da si ti posao, uzivao bi, ne bi ti mi dali da radis, vec bi malo setao po planini i doneo nam od komsija malo domaceg mleka, kiselog mleka, sira, kajmaka, vruce pogace. Ujutro bi isli na domaci vruc kacamak sa sirom i kajmakom, preko dana rakijica, i lozio bi vatru pored zemljanog lonca u kom smo kuvali odlicnu krompir corbu...
UZAS UZAS UZAS UZAS UZAS
cupamkosu cupamkosu cupamkosu cupamkosu
Pa sto me onako odbi brate Mirko...srce si mi pokido na sitne komade!?!?!?
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 22:15

Ko je vas poznavao...
Nazad na vrh Ići dole
Meda
NjMV
NjMV
Meda


Broj poruka : 172
Datum upisa : 05.03.2013
Lokacija : MUNZE

Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 22:29

Pa sto nisi postavio sliku kad ti je jasno?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kafance kod Tose... - Page 39 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kafance kod Tose...   Kafance kod Tose... - Page 39 Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
Kafance kod Tose...
Nazad na vrh 
Strana 39 od 40Idi na stranu : Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći
 Similar topics
-
» Kafance kod Tose...
» Kafance kod Tose...
» Kafance kod Tose...
» Kafance kod Tose...
» Kafance kod Tose...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PECAROSI SRBIJE :: GRUVANJE :: SVE I SVASTA-
Skoči na: