PECAROSI SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PECAROSI SRBIJE


 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupiNajnovije poruke

 

 Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca

Ići dole 
+7
zacaha
ivan.r
Sasa-Kg
milancheshow
max
Vladan
nebojsa
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Ned 30 Jun 2013, 21:01

Nazad na vrh Ići dole
kole
Admin
Admin
kole


Broj poruka : 1987
Datum upisa : 03.03.2013
Godina : 58
Lokacija : Italija - Leno

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Ned 30 Jun 2013, 21:44

hoho hoho hoho 
Nazad na vrh Ići dole
https://pecarosisrbijekole.serbianforum.info
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 11:57

milancheshow ::
Neso, video sam se ja sa kuletom i pricao dosta o tome, i vrlo dobro znam njegovo misljenje i stav.
No da ne ulazim dalje u polemisanje, svako ima pravo na svoje misljenje, ti se drzi svog ako zelis, ja nemam nista protiv :)

Ako znas njegovo misljenje i stav, onda nema potrebe da ja ovoliko gulim tastaturu?! Sve je (i tebi) jasno!

A sto se tice mog misljenja, ne da zelim da se drzim njega, nego cvrsto stojim iza svake napisane reci!

I da imas nesto protiv, nista ti nebi vredelo...green

A ovo "Neso", nebih komentarisao!
Nadam se samo da nije provokacija?green 
Nazad na vrh Ići dole
vlada79

vlada79


Broj poruka : 401
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 44
Lokacija : BOLJEVCI

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 18:53

Svaka cast obojici na svojim izlaganjima, ne znam ko je u pravu a ko ne jer nisam toliko upucen u sve ali me interesuje nesto. Kako su takve probleme resili u inostranstvu,da li se i tamo na nekim vodama odrzavaju tako cesta takmicenja ? Da li je i tamo zabranjena upotreba pojedinih mamaca na rekreativnim pecanjima i na takmicenjima? Ako je i tamo bilo pomora ribe od istih slucajeva kako su oni resili te probleme? kakva su pravila za slobodna saranska pecanja u engleskoj ,jel i kod njih mozes da prihranjujes sa nekoliko kanti spoda ili se to malo drugacije radi?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 19:09

Pa recimo:
U Austriji, slobodna pecanja, pod uslovom da imas dozvolu, koja na godisnjem nivou kosta par stotina eur, i ceka se od slucaja do slucaja 3, 4, 5... godina, polaze ozbiljan test, vrse ozbiljne provere, itd... mozes da "natovaris", tj. nahranis mesto sa nekih 1 kg po stapu, dnevno! I tako svaki dan, ako hoces da pripremis svoje mesto za pecanje... A peca se na dva stapa... Pa ti izracunaj! Na takmicenjima ne znam, jer SVI koje znam da zive, rade i pecaju u Austriji, ne pecaju po takmicenjima, jer mislim, shodno njihovoj prici, i da ih nema nesto preterano! Po nekada se skupe na nekim "druzenjima, za koja uredno placaju kotizaciju (koja nije mala), pecaju 48 sati (kod nas bi i to nazvali takmicenjem), ali po apsolutno istim pravilima hranjenja. Razlika je samo sto prakticno na svake 2-3 ekipe ide po jedan kontrolor koga vlasnik jezera angazuje.

U Francuskoj ne znam, nem' informaciju!

A sto se Italije tice, to ce Kole iz prve ruke...
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 19:10

I nek' neko od ovih strucnih Admina ili Moderatora otvori posebnu temu za ovo, da ne kvarimo lepe diskusije o jezeru Mika Alas...green 
Nazad na vrh Ići dole
Vladan
Senior
Senior
Vladan


Broj poruka : 1614
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : Bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 20:11

Zar ti ne spadas u tu grupu?
Nazad na vrh Ići dole
kole
Admin
Admin
kole


Broj poruka : 1987
Datum upisa : 03.03.2013
Godina : 58
Lokacija : Italija - Leno

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 20:38

nebojsa ::
I nek' neko od ovih strucnih Admina ili Moderatora otvori posebnu temu za ovo, da ne kvarimo lepe diskusije o jezeru Mika Alas...green 


Uradjeno...green 
Nazad na vrh Ići dole
https://pecarosisrbijekole.serbianforum.info
kole
Admin
Admin
kole


Broj poruka : 1987
Datum upisa : 03.03.2013
Godina : 58
Lokacija : Italija - Leno

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pon 01 Jul 2013, 20:55

nebojsa ::
Pa recimo:
U Austriji, slobodna pecanja, pod uslovom da imas dozvolu, koja na godisnjem nivou kosta par stotina eur, i ceka se od slucaja do slucaja 3, 4, 5... godina, polaze ozbiljan test, vrse ozbiljne provere, itd... mozes da "natovaris", tj. nahranis mesto sa nekih 1 kg po stapu, dnevno! I tako svaki dan, ako hoces da pripremis svoje mesto za pecanje... A peca se na dva stapa... Pa ti izracunaj! Na takmicenjima ne znam, jer SVI koje znam da zive, rade i pecaju u Austriji, ne pecaju po takmicenjima, jer mislim, shodno njihovoj prici, i da ih nema nesto preterano! Po nekada se skupe na nekim "druzenjima, za koja uredno placaju kotizaciju (koja nije mala), pecaju 48 sati (kod nas bi i to nazvali takmicenjem), ali po apsolutno istim pravilima hranjenja. Razlika je samo sto prakticno na svake 2-3 ekipe ide po jedan kontrolor koga vlasnik jezera angazuje.

U Francuskoj ne znam, nem' informaciju!

A sto se Italije tice, to ce Kole iz prve ruke...


To sam u vise navrata pisao i verujte mi da mi je vec mrsko da se iznova ponavljam jer kako vidim to nicemu ne vodi, svako ima svoje misljene i svoje DA i NE...
Kad se daje neki predlog odmah ti kazu da stavaras polemiku, da nisi u trendu, da neznas...itd..Svaki put kada sam pisao o nekim pravilima, u 99,99% slucaja receno mi je da ne moze da bude drugacije, da se ne moze zaraditi, da gazde ne bi mogli opstati...Hteo bih da mi odgovorite ALI iskreno, koliko prijatelja, poznanika itd. imate koji idu na pecanje i NE NOSE ribu kuci...ja ih znam tuce i ne ovde u IT vec kod nas u Srbiji, pa zar ne bi bilo bolje tom gazdi, sada Kule ali bi mogao biti i "marko,janko, dule" da kazu, OD DANAS SE RIBA NE NOSI KUCI, pravila su TA i TA i gotovo...Verujte mi da bi imali vecu zaradu nego sa takmicenjima...A i da ne zaboravim, kada nasem coveku SRBINU bude uslo u glavi da se ne moze obogatiti preko noci, sve ce biti drugacije, a do tada cemo se samo dzabe nervirati, psovati i pisati nasa misljenja...
Nazad na vrh Ići dole
https://pecarosisrbijekole.serbianforum.info
vlada79

vlada79


Broj poruka : 401
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 44
Lokacija : BOLJEVCI

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Uto 02 Jul 2013, 15:11

Hvala za  info.
Nazad na vrh Ići dole
Sasa-Kg

Sasa-Kg


Broj poruka : 80
Datum upisa : 18.03.2013
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Uto 02 Jul 2013, 16:18

kole ::
...A i da ne zaboravim, kada nasem coveku SRBINU bude uslo u glavi da se ne moze obogatiti preko noci, sve ce biti drugacije, a do tada cemo se samo dzabe nervirati, psovati i pisati nasa misljenja...

za ovo si potpuno u pravu....
Nazad na vrh Ići dole
Doca
Admin
Admin
Doca


Broj poruka : 802
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 69
Lokacija : Cacak

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Sre 03 Jul 2013, 01:41

Kad sam ja predlagao da se drugacije ponasamo, da zapocnemo sveopstu veliku akciju smanjenja hranjenja i trovanja ribe - drugacija takmicenja, mnogi su se sprdali i govotili da to nema teorije, da niko nece hteti tako da peca i takmici se! E pa sad ce biti da polako vremenom nece vise niko da peca... nece imati gde.
Nazad na vrh Ići dole
http://bas.elitesecurity.org
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Sre 03 Jul 2013, 08:42

Dunav,Sava?
Nazad na vrh Ići dole
corahil
Junior
Junior
corahil


Broj poruka : 638
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 45
Lokacija : Boljevci

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Sre 03 Jul 2013, 08:50

Da,da Maxe Dunav i Sava ...
Pre neki dan sam cuo od jednog pecarosa da su isli sa sonarom i cesljali Savu,oce ljudi da provere stanje i gde da pecaju.Tuzno na koliko mesta u Boljevcima nema ribe i po nekoliko kilometara se nista nije pojavljivalo.Tako covek kaze,ja mu verujem.Ipak nije balavac da se sa time zaj...
 Gde pecati ?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Sre 03 Jul 2013, 10:08

Pecati tamo gde idemo i u lov, na piknike, u prirodu, na planinu, u zavicaj...
Tamo gde nisu istroseni i unisteni prirodni resursi...
Tamo gde ima i ribe i divljaci...
Tamo gde se sa velikom paznjom vodi racuna o istoj...
Tamo gde je cisto, ocuvano, nedirnuto...
Tamo gde ljudi vode racuna o svojoj okolini, prirodi...
Znaci, NIGDE!!!
Nazad na vrh Ići dole
Doca
Admin
Admin
Doca


Broj poruka : 802
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 69
Lokacija : Cacak

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Sre 03 Jul 2013, 18:02

nebojsa ::
Pecati tamo gde idemo i u lov, na piknike, u prirodu, na planinu, u zavicaj...

Ti u zavicaju i ne mozes da pecas... dok sve svaris i otreznis se eto dodje vreme za povratak u BGD i... Good by Charlie!... kad da pecas? muahaha 
Nazad na vrh Ići dole
http://bas.elitesecurity.org
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Čet 04 Jul 2013, 10:53

To se samo tako kaze...
A ako slucajno ostane sat-dva viska (od ovoga sto si napisao), onda malo na one potocice, cisto da mine zelja...
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Čet 04 Jul 2013, 13:51

Klen?
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Čet 04 Jul 2013, 18:41

Klen, krkusa, plo(a)tica...
Nazad na vrh Ići dole
Doca
Admin
Admin
Doca


Broj poruka : 802
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 69
Lokacija : Cacak

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Čet 04 Jul 2013, 19:26

Mogu da mislim kakav je to uzitak kad ti krkusa ili plotica zakuca henger u stap a...? ... pa krene da izvlaci najlon.... hihihi 
Nazad na vrh Ići dole
http://bas.elitesecurity.org
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Čet 04 Jul 2013, 20:13

Stara ljubav zaborava nema...
Uzitak je moj Doco provlaciti se kroz one vrzine (ti znas sta je to), gaziti preko brzaka sa jedne na drugu stranu potoka, guziti se (da izvines na izrazu) da se namestis na nekom kamenu kako bi mogao da zabacis na kraj vira...
Ima tu mnogo uzitaka...jess 
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Čet 04 Jul 2013, 22:55

To sa guženjem nije za ovaj forum...Mislim stvarno!Dopustivo je samo Doci prilikom fotografisanja...muahaha
Nazad na vrh Ići dole
Vladan
Senior
Senior
Vladan


Broj poruka : 1614
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : Bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pet 05 Jul 2013, 10:34

nebojsa ::
Stara ljubav zaborava nema...
Uzitak je moj Doco provlaciti se kroz one vrzine (ti znas sta je to), gaziti preko brzaka sa jedne na drugu stranu potoka, guziti se (da izvines na izrazu) da se namestis na nekom kamenu kako bi mogao da zabacis na kraj vira...
Ima tu mnogo uzitaka...jess 

 Jes vala,izgibosmo da uhvatimo onu od 300gr,a gle sad,mali nam oni od 10kg.
Sve je otislo u ...
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pet 05 Jul 2013, 20:49

@Zacaha
Nisam ni ocekivao da prodje bez tvog komentara...

@Vladan
Nemoj da generalizujes!
Meni nije mali, naprotiv!
A tebi ako je, to se onda precuti...
Da ljudi ne pomisle svasta...
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1Pet 05 Jul 2013, 22:19

I posle ja komentarišem...siroma
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca   Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca - Page 2 Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomor ribe na Mika Alas-Krnjaca
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PECAROSI SRBIJE :: GRUVANJE :: SVE I SVASTA-
Skoči na: