PECAROSI SRBIJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PECAROSI SRBIJE


 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupiNajnovije poruke

 

 Morski ribolov

Ići dole 
+4
ivan.r
Vladan
max
Dr. Mirko
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Meda
NjMV
NjMV
Meda


Broj poruka : 172
Datum upisa : 05.03.2013
Lokacija : MUNZE

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Ned 21 Sep 2014, 23:12

Dr. Mirko ::
Vidim ja, lepo se vi zabavljate na mojoj temi..
Hvala svima na savetima..ipak zbog nedostatka vremena da se pripremimivam..
Posmatrao sam neke vrhunske strucnjake kako pecaju u luci..nasi ljudi...pokazase mi sve, sisteme, hranu, mamac...otkiaju cipla...i neku ostalu ribu, ali je interesantno sto svakoga dana idu ciljano na neku od vrsta..i otkidaju..toga dana ja sam proveo ne vise od 40 ak minuta...imali su njih dvojca ukupno 20 ak ciplova i jos 5-6 nekih drugih...
Meni osta zal..imao sam dosta vreman ovde, ali niti sta poneh niti pecah..al nesto naucih.

Pardon!!!  ne  ja se nisam zjbvao ni slucajno i molim te nemoj me te kolektivne odgovornosti, to su prosla vremena
Nazad na vrh Ići dole
max
Veteran
Veteran
max


Broj poruka : 3687
Datum upisa : 04.03.2013
Lokacija : BG

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Ned 21 Sep 2014, 23:17

haha
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pon 22 Sep 2014, 08:43

zacaha ::
A, da šeruješ podatke?
Aha.. 1000...sacekacu da odete na more, pa cu vam tada ispricati... green
Meda ::
Dr. Mirko ::
Vidim ja, lepo se vi zabavljate na mojoj temi..
Hvala svima na savetima..ipak zbog nedostatka vremena da se pripremimivam..
Posmatrao sam neke vrhunske strucnjake kako pecaju u luci..nasi ljudi...pokazase mi sve, sisteme, hranu, mamac...otkiaju cipla...i neku ostalu ribu, ali je interesantno sto svakoga dana idu ciljano na neku od vrsta..i otkidaju..toga dana ja sam proveo ne vise od 40 ak minuta...imali su njih dvojca ukupno 20 ak ciplova i jos 5-6 nekih drugih...
Meni osta zal..imao sam dosta vreman ovde, ali niti sta poneh niti pecah..al nesto naucih.

Pardon!!!  ne  ja se nisam zjbvao ni slucajno i molim te nemoj me te kolektivne odgovornosti, to su prosla vremena
To je tacno!
Oprosti...
Nazad na vrh Ići dole
Meda
NjMV
NjMV
Meda


Broj poruka : 172
Datum upisa : 05.03.2013
Lokacija : MUNZE

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pon 22 Sep 2014, 09:34

Oprošteno
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pon 22 Sep 2014, 22:48

Dr. Mirko ::
zacaha ::
A, da šeruješ podatke?
Aha.. 1000...sacekacu da odete na more, pa cu vam tada ispricati... green

Mislim da to nije lepo...Al baš me briga-ne idem na more!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Uto 23 Sep 2014, 17:17

A ja se taman spremio da podelim podate..ali dobro...
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 19:51

Ostao sam duzan da podelim iskustvo sa mora. Mislim da sam negde ranije to negde i napisao...na moru nisam pecao, ali sam imao vremen da u dva navrata , tj dva dana za redom budem pored dvojce ribolovaca iz Srbije koji su se, pa malo je reci razvalili koliko su upecali, bar po meni..a po njihovoj oceni..riba i nije bas tih dana radila ??!?!
Bo sam u setnji predvece po malom pristanistu gde sam ih i sreo i pravio im drustvo od po sat i po i sa strane uzivao u njihovom umecu. E sada u morske ribe se ne razumem, osim u one koje imaju d se kupe kod nas u ribarnicama, brancin i orada. Koliko sam shvatio, njih dvojca dodu du sa familijama, popodne ih odvezu na neku od plaza, a njih dvojca oko 4 zauzmu mesto u luci i pecaju do uvece, kada neko od njih oe po familju da ih pokupi.
Dakle za 10 dana odmora oni 10 puta pecaju po 5 sati. To im je odmor, relaksacija i uzivancija.

Pozicija tj mesto za pecanje:

 Vole da dolaze u mesta koja imaju pristanista i koja su okrenuta ka zapadu, jer tako sunce duze ostaje na horizontu, jer je to vazno za pecanje a i duzi cug bude, tako kazu. Mesto Nea Skioni je po tom pitanju posebno zahvalno. Biraju uvek ukoliko je to moguce, da budu na ustima luke gde brodovi uplovljavaju ili isplovljavaju iz luke, ali na unutrasnjoj mtrani mola, sto bize spicu, sto i njie svuda moguce jer ima vezanih jahti, brodica i dr...
Kako pecaju:
Ta dva dana dok sam ja bio sa njima kazu, bili su nameski pecali ribu zvanu cipal. Sto znaci, da kada dolaze, oni se namenski spremaju samo za odredjenu vstu ribe.
Ta dva puta su pecali na plovak. Dakle cipal se peca na plovak!. Stapvi, dobri, tanki i sa masinicom. Mada po sistemu mogao je biti i petljas. Osnovni najlon je 0,30, sto ukazuje na to da time mogu pecati i drugim tehnikama razlicite vrste riba...Dakle osnovni je 0.30, a podvez je 0.20. Kazu trebao bi biti 0.16, koji je savrsen, ali to podrazueva permanentnu upotrebu meredova, i za sitnije komade i nesto krupnije, jer naime, kada uhvate ribu, moraju je podici iz vode na mol koji je oko 1 m visine, pa bi 0.16 cesto pucao a upotrebeom meredova za sitnije komade je velika gimnastika i pravi se nepotrebna buka po vodi. kazu kada nagaze krupnije jato, tada obavezno menjaju predvez na sto tanji i tada koriste meredov za svaku ribu. Kada sam ja bio koristilu su 0.20, hvatali su manje komade, mada je bilo i onih od malkic vecih.
Plovak sto laksi radi bolje detekcije, Obojca su imali plovke sa visokim antenicama, ali su plovci bili olovima optereceni do maksimuma, tako da je od recimo 3-4 cm antenice na vrhu plovka iz vode virilo jedva pola centimetra. Na moje pitanje sto tako? dobio sam vrlo konkretan odgovor... Mamac uzimaju osetljivo kao skobalj, mamac je mekan i brzo i lako ga skidaju, tako da bi po njemu najbolje operecenje bilo da iz vode viri edva 2 mm plovka. Pec se na dnu, tj, 5 do 10 cm od dna, to je po njemu najvazniji detalj. Drugi vazan detalj je da se peca sa fiksnim plovkom, nikako sa klizecim. Sa fiksnim plovko mamac brze dodje do dna. Ne zabacuje se vec se samo spusti sistem u vodu, onoliko daleko koliko je stap dugacak.
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Uto 30 Sep 2014, 20:09

Vrh stapa treba da je u sto boljem kontaktu sa plovkom, dakle najlon od plovka stoji pravo iznad njega, a vrh stapa je na oko metar iznad plovka, moda i manje. To je ono sto sam ja zapazio. Udica kao za belu ribu 12 -ica.
E da, ba puta su pecali na isti mamac jer im se on pokazao najboljim. Kaze njihov favorit mamac za more je mali pelet od Marosa - halibut, ali nije htelo , pa su se prebcili na proveren mamac, ali malo dosadan, jer svaki zabacaj se mora da se znova montira. Mamac je zivo testo kao za PIZZU. dakle nije kao testo za hleb, koje je gusce, vec je malo retkije‚i mekanije, neznije i rastegljivije. Ovo poslednje je posebno vazno, da bude rastegljivo i elasticno. sastav testa je belo meko brasno, so, ulje i voda...e sada treba kombinovati, kaze mi pa ti si sarandzija i imas mnostvo aroma..ne moze se tu mnogo pogresiti ali treba kombinovat. Njima se oba puta dobro pokazao mamac, tj testo u koje su ubacili mleveni kekes, meni je mirisalo na mlevenu plazmu. E sada, kako tako testo namestiti na udicu.. Ne znam hocu li uspeti objasniti ono sto sam video, ali probacu. Posto je testo elasticno, mekano i rastegljivo, on uzme onu malu plasticnu napravicu koja sluzi za vadjenje malih udica iz usta riba, to izgleda kao olovka, stim sto ma pocetku ila mali rorez, tj kukicu kojom bi ribi iz usta zakacio udicu. Tim rhom se zabode po povrsini testa, podigne se polako u vis vadilica, i samim tim se testo pocinje rastezati, obda se to sto se rasteglo kao zvaka, tom istom vadilicom namota prema dole u nekoliko krugova i rukom se , tj prstima presee i odvoji rastegnuto testo od glavnog testa, tako smo dobili mali namotani valjak na vadilici. Uzme se udica i kraj, tj tamo gde je trakica testa prekinuta, stavi se na udicu i polako se odvija sa vadilicom i mota oko udica, dok svo testo sa vadilice na skinemo i obamotamo oko udice. Tako udica bude potpuno pokrivena i ima oblik valjka ili suze. To jeste meko, to se zaista lako skida i mora se biti izuzetno koncentrisan, da na prvi potez se da kontra. Njih dvojca su, bar po meni naizmenicno imali udarce, gotovo svakog minuta, a svakoga drugog ili treceg minuta su imali ribu u cuvarci. Mnog promasaja, mnogo montiranja oko mamca, mada oni to urade za cas, al zto kofe pune ribe. I opet kazu, ne radi bas najbolje..zaista ne znam kako je kada radi bolje.
Prihranjuju uglavnom nakvasenim hlebom i sa testom koje je malo tvrdje, t kao za hleb..i u njega stavljaju aromu, u ovom slucaju keks.

Kazu, vole da pecaju i na pilecu jetru, a hrane sa pilecim iznutricama, koje zamrznute donesu iz srbje, zamrznute i samlevene. kazu to je najubitacnjija kombinacija koja moze da se napravi...
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 00:37

A,fotke?
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 08:12

Nemam fotke, na zalost. Nisam se usudio njih da slikam, bilo bi je neprijatno i onoliko koliko sam sedeo pored njih.
A i opterecuje se sajt.  pusi
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 10:40

Dr. Mirko ::
Nisam se usudio njih da slikam, bilo bi je neprijatno i onoliko koliko sam sedeo pored njih.

Mogli su, ako vec nisu, svasta da pomisle... green
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 11:26

jes vala!
Al dobro, bar sam se potrudio da napisem izvestaj. Cek imam jednu fotku, nije direktno sa pecanja a jeste sa mora, jeste iz Nea skionia i jeste iz luke...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 11:28

a evo i mene...
Mozda si hteo ovakvu sliku (sliku sa plaze nemam green )
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 12:28

Ki upisan...
Nazad na vrh Ići dole
zacaha
Admin
Admin
zacaha


Broj poruka : 3357
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 59
Lokacija : Zemun

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 17:50

Dr. Mirko ::
Nemam fotke, na zalost. Nisam se usudio njih da slikam, bilo bi je neprijatno i onoliko koliko sam sedeo pored njih.
A i opterecuje se sajt.  pusi

Za nekog ko je, pola godine ignorisao drugare na forumu,mnogo si vickast,znaš!Kad slikaš,kojom se tehnikom koristiš?!Akvarel,ulje na platnu ...To bi potrajalo,a ljudi su morali i da obave makar fiziološke potrebe!Mogao bi i da usaglasiš,cepanice iz prethodne teme... izvolte I nisam hteo FOTOGRAFIJU,tvoje malenkosti,već neku koja će da potkrepi tvoje nesebično deljenje saznanja u vezi sa morskim ribolovom!
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 20:21

Da znas da sam postao vickast, al tek kada sam upoznao ove (pa i tebe) ljude na forumu..od tada...
Ja ignorisao?!!? Vest si u govorancijama, i to ide sa godinama, pa malkic okreces onako na svoju vodenicu  blabla
Nikoga nisam ignorisao, uredno se telefonom javljao, pozivao, okupljao, a i kada god me pozvali ja se sa velikom radoscu odazvao i dosao...
cek da visim sta si jos napisao..
Oko cepanica se ne bih bas upustao u razgovor sa tobom..jaci si...i pored toga sto su argumenti na mojoj starni i dalje si jaci  lovac
i da vidim sta ima jos gore napisano...
FOTOGRAFIJU jesi trazio, al kao i obicno u poslednje vreme (valjda to ide sa godinama) nisi bio precizan...
Fotografiju sam prilozio, nisam ih slikao jer mi se u tom momentu ucinilo neprijatnim. Ljudi su na odmor dosli, pa sto im i ja jos trebam.
Ono sto sam video to i napisah, do detalja. Jeste slika ko 1000 reci..al ja nisam imao sliku vec 1000 reci. Ih kakav si nezahvalnik postao (valjda i to ide sa godinama)  divljak brada
a to sto je amerikanizacija uslai u vecinu pora naseg drustva i obrazovanja, ne govori mnogo o nasoj pameti.
Inace kada smo kod toga, nija zgorek nesto i nauciti  amerikanizaciji u sveopstem drustvu..

Reč dolazi od [You must be registered and logged in to see this link.] φως phos ("svetlo"), te γραφις graphis ("crtanje") ili γραφη graphê, koje zajedno znače otprilike "crtanje pomoću svjetla".
te iz tih reci, upravo crtanje, u Srbiji slika ima nekoliko znacenja... pa tako i slikanje sa fotoapatarom, tj aparatom koji pravi slike ili fotografije pa bukvalista moze da to tumaci onako kako je njemu drago...ali cinjenica je da je i jedno i drugo ispravno.
Isto tako i oko cepanica..
Da te pitam...
Da li se ti SLAZES sa tvojom zenom ..ili si usaglasen ili SAGLASAN sa njom..
Da li se ti sa tvojim prijateljem iz detinjstva SLAZES..ili si sa njim SAGLASAN ili USAGLASEN od ranog detinjstva..
A to da li se ja sa tobom slazem oko necega, ili sam sa tobom saglasan..
tako da i iz ovih primera se moze zakljuciti namerna bukvalnost reci koje imaju visestruko znacenje.
Inace konsultovao sam i strucnjaka za srpski jezik, umnogome pre, jer je postalo iritantn forsiranje necega novog, sto zaboga svi moramo prihvatiti kao bukvalno tacno, a u stvari je i netacno i tacno, a ne radi se samo o vom vec o vakvim primerima... Mogu se koristiti obe reci i nije pogresno niti jedno..Osim sto se rec SAGLASAN nemoze koristiti u nekim radnjama koje su zavrsene. SAGLASAN mozes biti sa nekim. SAGLASAN je sinonim reci USAGLASEN, a to je radnja koja moze da traje i da traje, a moze i da se zavrsi onda kada se dve strane usaglase, tj na pr. svoja misljenja, koja ne moraju od pocetka biti ista, usaglase , malo jedan malo drugi popusti, te postanu saglasni...a mogu i od samog pocetka biti saglasni tj da se slazu u tome i tome..
Saglasan je rec vise ADMINISTARTIVNA dok je druga KOLOKVIJALNA
a evo i odgovora prijatelja koje je doktorirao srpsku knjizevnost i trenutno je prfesor srpske knjizevnosti na fakultetu.
Inace moje pitanje prema njemu je bilo potpuno neutralno, tj zelja da mi na neki normalan nacin koji mogu da razumem objasni da li postoji i ako postoji u cemu je razlika, neznajuci zapravo koji je moj stav.




Druže Mirko,

iz nekog razloga postoji potreba ljudi da svoje mišljenje o nekom jezičkom pitanju nametnu kao jedino ispravno, pri čemu im je jedini argument da se kod njih to tako kaže. Recimo, moj kolega iz Negotina se stalno nervirao kada neko kaže "jedared" i tvrdio kako je jedino ispravno reći "jedanput", ali je kao argument navodio to što kod njega u kraju niko ne govori "jedared". Ili Bosanci koji polude kad im neko pomene burek sa sirom, jer ih od detinjstva uče da je burek samo sa mesom. A to što Turci, koji su burek izmislili i doneli na ove prostore, sasvim jasno kažu da burek može biti sa bilo kojim nadevom i da ga ne čini ono čime je punjen, već način formiranja testa, nikome od Bosanaca neće valjati kao argument.
Shvataš šta hoću da kažem :)
Ne postoji nepravilnost ni u jednom od oblika "slažem se" i "saglasan sam", ali se drugi oblik smatra više administrativnim, prvi više kolokvijalnim. Mada se ne mogu uvek koristiti oba. Recimo: Nas dvojica se dobro slažemo od detinjstva. Prihvatićeš da ovde nikakva saglasnost ne dolazi u obzir.
Da rezimiram - nijedno nije nepravilno, ali nas jezičke stručnjake pomalo iritira kad neko pokušava ono na šta je navikao da proglasi jedinim pravilnim.
Nadam se da nisam izneo argumente koji obaraju tvoj stav :)

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 20:29

Nadam se da sam bar malo pomogao u nastojanju kako bi prestao da me napadas, bez nekog razloga... siroma
Nazad na vrh Ići dole
Meda
NjMV
NjMV
Meda


Broj poruka : 172
Datum upisa : 05.03.2013
Lokacija : MUNZE

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 23:23

Jbte! U momentu sam pomislio da sam zalutao na pogresan forum  ...
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 23:41

"Slazu se drva, cepanice, cigle i tome sl., a ljudi se usaglasavaju..." je cuvena replika iz Indexovog radio pozorista od pre 30 i vise godina, a seticu se i kako se ta epizoda zvala?!
Da sam samo pretpostavio do cega ce da dovede, nikada je nebih napisao ni na jednom forumu!!!
Jebo me pas, da me jebo... divljak
Nazad na vrh Ići dole
Dr. Mirko
Veteran
Veteran



Broj poruka : 3041
Datum upisa : 04.03.2013

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Pet 03 Okt 2014, 23:51

Ne, ne, ne..krivo si shvatio. Ovo je dobra i ozbiljna rasprava. I po meni kvalitetna..
Ja recimo u pocetku 90 % stvari koje procitm na odredjenim mestima, shvatim i prihvatim kao takve, bez potrebe da ih ispitam i utvrdim njihovu tacnost.  Kako sam i sam poceo da pisem po formima, trudim se da napisem sto tacniju informaciju, jer kapiram da mnogi kao i ja u pocetku, procitaju i prihvate zdravo za gotovo to kao tacno... 
Prihvatam, ovde se salimo i retko ko sta uzima za ozbiljno, pa mozda i nije mesto da se o tome pise, ali sto? treba nauciti, i potruditi se kao prvo napisati gramaticki tacno, koristiti veliko slovo kada treba da se napise...da se trudimo da sto vise pravopisnih gresaka eliminisemo, jer tako necemo zaboraviti pravopis.
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Sub 04 Okt 2014, 00:03

Sve to stoji, al' ja i dalje stojim iza svog malopredjasnjeg posta!
Jebo me pas...
Nazad na vrh Ići dole
ivan.r
Senior
Senior
ivan.r


Broj poruka : 1470
Datum upisa : 05.03.2013
Godina : 50
Lokacija : Novi Beograd

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Sub 04 Okt 2014, 08:20

Meni vise nije jasno sta je tacno 
slazem se ili saglasan sam ?  Eeeew

U sustini moze da bude ali ne mora da znaci,
ne znam nisam pametan.   sadce
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa
Moderator(čić)
Moderator(čić)
nebojsa


Broj poruka : 5366
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 55
Lokacija : bgd

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Sub 04 Okt 2014, 08:51

ivan.r ::
ne znam nisam pametan.   sadce

To znamo, reci nesto novo...green
Nazad na vrh Ići dole
SHAD
Admin
Admin
SHAD


Broj poruka : 1211
Datum upisa : 04.03.2013
Godina : 52
Lokacija : Uvek u blizini

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Sub 04 Okt 2014, 13:14

nebojsa ::
Sve to stoji, al' ja i dalje stojim iza svog malopredjasnjeg posta!
Jebo me pas...


Pošto je tema "Morski ribolov" molio bh te kolega da dodaš u svoju zadnju rečenicu "Morski" (pas)  pusi
Nazad na vrh Ići dole
Meda
NjMV
NjMV
Meda


Broj poruka : 172
Datum upisa : 05.03.2013
Lokacija : MUNZE

Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1Sub 04 Okt 2014, 20:26

SHAD ::
nebojsa ::
Sve to stoji, al' ja i dalje stojim iza svog malopredjasnjeg posta!
Jebo me pas...


Pošto je tema "Morski ribolov" molio bh te kolega da dodaš u svoju zadnju rečenicu "Morski" (pas)  pusi



haha haha haha haha haha haha haha    bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Morski ribolov - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Morski ribolov   Morski ribolov - Page 2 Icon_minitime1

Nazad na vrh Ići dole
 
Morski ribolov
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PECAROSI SRBIJE :: GRUVANJE :: SVE I SVASTA-
Skoči na: